Jaki mam cel?

Każdy z nas ma jakiś cel, szczęśliwy ten co wyznaczył go sobie i drogą do tego celu podąża. Cele mogą być różne, jedne bliskie jak na przykład zrobienie sobie kanapki, bo głód doskwiera, a inne bardzo dalekosiężne- co kto woli… Mnie natomiast przyświeca cel, który wyznaczyłem sobie kilka lat temu.

Celem tej strony są rozważania na tematy bliskie każdemu człowiekowi. Rozwój świadomości istnienia, oraz świadomości słów dobieranych do komunikowania się pomiędzy ludźmi w taki sposób, by być zrozumianym, nie powodować niepotrzebnych konfliktów i co najważniejsze- poczuć się szczęśliwym sam ze sobą i otaczającym otoczeniem.

Jako Rodzimowierca Słowiański, wiem że droga ku pełnemu wyzwoleniu z okowów wcześniejszych przyzwyczajeń jest ciężka, sam przez to wszystko w dalszym ciągu dalej przechodzę. Zrzucenie pręgierza wcześniejszej indoktrynacji jest procesem powolnym i bolesnym, jednakże każdy krok uczyniony w tym kierunku zwróci się Wam po stokroć.

Pierwszorzędnym zadaniem w życiu człowieka, oprócz rzeczy nadanych przez naturę, jest żyć w sposób taki, by pod koniec niczego nie żałować a w przeciągu długiego pięknego życia być szczęśliwym jak się tylko da. Dzięki naszym (mam nadzieję) wspólnym analizom, dysputom filozoficznym, czy rozmowom o Bogach i Przodkach chcę podnieść standard życia waszego, a sam też czerpać będę z mądrości waszej pełnymi garściami. Zacznijmy więc wspólną podróż….

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry.
Podróżuj, śnij, od­krywaj.
~Mark Twain

 

Reklamy

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: